Aplikace spirálového managementu - napsali o nás

Prof. RNDr. Július Krempasky, DrSc.

Synergetika ako teória vznikania nových kvalít prináša kvantitativne metody aj do neprírodovedeckých disciplín. udomácnila sa uz v medicíne, ekológii, ekonómii i sociológii a publikácia Ing. Kopčaja predstavuje pokus o jej prienik aj do oblasti, do ktorej celkom prirodzene patrí - do manažmentu. Pevne verím, ze tento počin bude úspešný.


Ing. Helena Rögnerová

"Spirálový management vznikal původně jako návod, jak efektivně řídit firmy, organizace, nemocnice v souladu s přírodními zákonitostmi. Během testování a měření v desítkách firem a dalšího zkoumání se autor dobírá samé podstaty fungování společnosti a zákonitého průběhu cyklických změn. Spirálový management má univerzální platnost, věřím, že budoucnost přinese všeobecné využití těchto přelomových myšlenek."


Ing. Miroslav Vacek

"Použití teoretických závěrů „spirálového managementu" ing. Kopčaje při řízení Nemocnice Česká Lípa nám postupně přineslo ekonomickou stabilitu, zvýšení kvality a významné zlepšení úrovně sociálního kapitálu – zdravotníci nyní pracují v přátelské a komunikativní pracovní atmosféře. Vzdělávací projekt aplikující poznatky Ing. Kopčaje byl coby nejlepší v ČR ohodnocen cenou HREA "Excellence Award 2006".


Radomír Moravec,  jednatel a ředitel společnosti, Auto Adler spol. s r.o.

Pane Kopčaji, před několika měsíci jsem v rámci studia MBA v Brně vyslechl vaši přednášku, kde jste mi vepsal do skript věnování. Tehdy jsem před vámi vyslovil domněnku, že když si knihu Řízení proudu změn přečtu, budu vědět vše co jsem od studia čekal. Dnes musím konstatovat, že jsem se mýlil. Dostal jsem víc! Vím, jak na to! Už vím, kde jsem dělal chyby!

V životě mne ovlivnili dva muži. Prvním z nich je můj otec, který mi dal život a naučil mne lásce k práci. Druhý je Andrej Kopčaj. Dal mi do ruky nástroj, jak v práci košatit bohatství a neporušovat přírodní zákonitosti. Dnes vím, jak tyto zákonitosti vesmíru využít k přeměně poteciálu do produktu. 

Když dnes poslouchám stesky svých spolužáků a kamarádů podnikatelů a manažerů, všichni si stěžují na jediné - lidi! A uvnitř mne všechno volá - je to tak snadné! Poznal jsem však, že když se jim snažím "poradit" narážím na argumenty na hony vzdálené Einsteinovému výtahu:"U nás je to složitější, Ty to máš jednoduché, ty jsi majitel, ty si to můžeš dovolit atp."

Dodnes jsem se ve vaši knize nedostal přes stranu 100, protože se stále vracím zpět a nalézám nové a nové inspirace. Vaše myšlenky dnes a denně komunikuji se svými blízkými a lidmi v práci. Cítím výsledky. K velkým změnám potřebuji jen velmi málo změnové energie...

Proto že, skripta z BIBS jsou v černobílém provedení a v žádném knihkupectví v Ostravě jsem knihy nedostal, chci vás požádat o koupi a nebo alespoň o radu, kde je mohu pořídit.
Rád si je vyzvednu i u vás osobně, abych opět získal věnování.